Projelerimiz

Tamamlanan projeler

Devam Eden Projeler

Tamamlanmış ve Devam Eden Projelerimiz

Kaplıcası, Şeker Fabrikası, Kömür Ocakları, Ormanları ve verimli topraklarıyla zengin olan Ilgın’ımız şimdide yeni bir sanayi kapısını aralıyor.
Lala Mustafa Paşa Külliyesi ile Pir Hüseyin (Çukur) Camii arasında kalan bölgeyi kamulaştırıp, gerekli çevre düzenlemelerini yaparak şehrimize değer katacak bir Kent Meydanı oluşturacağız.
Dünyanın en kaliteli kaplıca suyuna sahip olan kentimizin turizm potansiyelini artırmak için; Beş Yıldızlı Otel Projemiz ile doğrudan 250 dolaylı 500 gencimize iş imkânı sağlayacaktır. Ilgın’ımızı büyük bir turizm kentine dönüştüreceğiz.
Hamam dağına yapılması için projelendirilen Apart Villa Daireler farklı tasarımda büyük yüzme havuzlu ve ortak kullanım alanları bulunan şık ve modern bir projedir.
Ilgın Belediye Başkanlığı öncülüğünde; Ziraat Odası ve Sulama Birliği Başkanlığı katkılarıyla yapılacak Güneş Enerji Santrali Projesiyle, çiftçimizin yüksek enerji maliyeti son bulacaktır.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile yurdun dört bir yanında millet bahçeleri oluşmaya başlarken ilçe belediyesi olarak bu yatırım kervanına bizde dâhil olmak istedik. Bu arzu ile Bulcuk Mahallesi, Bulcuk Göleti civarına Millet Bahçesi yaparak Ilgınımız için hem sosyal hem de doğal güzelliğiyle göz büyüleyen bir Millet Bahçesi kazandırmak istiyoruz.
İlçemiz turizmi açısından çok büyük bir kazanım olacak olan Cam Seyir Teras projemiz ile ilçemiz turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesine, kaplıca bölgemizin canlandırılması tanıtımının desteklenmesine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.
İlçemizin sosyal ve kültürel hayatına katkı sağlayacak olan 1500 kişilik Amfi Tiyatroda Kaplıca Festivalleri, Açık Hava Tiyatrosu ve yaz konserleri yapılacak.
Ilgın Kaplıcaları özellikleri bakımından şuan dünyanın en önemli 3 kaplıcasından biri konumundadır. Şifa kaynağı olan kaplıca suyumuzun daha verimli olarak kullanılması için bölgeye hitap edebilecek Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesini ilçemize kazandıracağız.
Merkeze uzak olan mahallerimizde yapacağımız alt ve üst yapı yatırımlarımızın yanı sıra; mahallerimizin çehresini değiştirecek yeşil alan ve meydan düzenlemeleri yaparak hemşerilerimiz için büyük alanlar oluşturacağız.
Ilgın Kaplıcaları özellikleri bakımından şuan dünyanın en önemli 3 kaplıcasından biri olmasından dolayı özellikle sağlık alanında daha iyi değerlendirilebilmesi için ilçemize kazandıracağımız Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinin yanında; İlçemize Selçuk Üniversitesi’ne bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesinin açılmasını sağlayacağız.
Şehrimizde günden güne büyüyen bir trafik sorunu var. Bu sorunu çözebilmek için kapalı sebze pazarının bulunduğu alanı modernize ederek Ilgınımıza yakışır bir otopark yapacağız.
Tarımsal projelerimizi; üretimi ve istihdamı artırmak üzere kurduk. Organize seracılıktan, meyvecilik faaliyetlerin yaygınlaştırılmasına; arıcılığa, çiğ süt üretimine, hayvancılık ihtisas organize besicilik bölgesi oluşturulmasına, yöresel ürünlerimizin kalitesini dünyaya duyurmaya, meyve ve sebzeyi başka şehirlerden satın alan değil artık başka şehirlere de satabilen bir Ilgın olmaya; kısaca bereket diyarı memleketimiz için ne yapılması gerekiyorsa tek tek hayata geçirmeye gayret edeceğiz.
İlçemizde yetişmekte olan ürünlerimizi ve el yapımı ile yapılmakta olan yöresel ürünlerimizin tanıtımını yaparak, D-300 karayolu üzerinde Organik Pazar alanı inşa edeceğiz. D-300 karayolunu kullanarak şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlarımızın ilgisini çekerek Ilgınımızın ekonomisine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.
Akıllı Işıklandırma Projemiz sayesinde enerji tasarrufuyla çevreyi de koruyarak kaynakların daha verimli kullanılmasının önünü açacağız. Gün ışığı bazlı açma, kapama, kısma, hareket algılayıcısı gibi işlevler akıllı ışıklandırma sisteminin fonksiyonları arasında yer alacak. Ayrıca şehrimize estetik bir görünüm kazandıracağız.
Bir nostaljiye tekrar hayat vermek, çocukluğumuzda gitmekten büyük zevk aldığımız açık hava sinemalarının keyfini, çocuklarımızın da tatmasını istedik. Bu yüzden 1500 kişilik Amfi Tiyatro Projemize Açık Hava Sinema projemizi dâhil edeceğiz. Ayrıca Sosyal belediyeciliğin yansımalarından biri olan Sinema Salonu projemiz ile başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı sinema ile buluşturacağız.
Ilgın’ımız, birçok kültüre ve medeniyete ev sahipliği yaparak; geçmişten günümüze kadar birçok tarihi ve kültürel mirası bünyesinde barındırmıştır. Tarihi bakımından ilçemizi bölgenin en önemli ilçelerinden biri yapmak, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline getirmek için Ilgın Tarih Müzesini kuracağız.
İsrafın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan atık yönetimi olarak ilçemizde Sıfır Atık Projesini hayat geçireceğiz.
Vatandaşlarımıza sunacağımız alt ve üst yapı hizmetlerimizin yanı sıra günümüzün vazgeçilmez unsurlarından olan interneti de park ve bahçelerimizde belirli noktalara kurarak ücretsiz Wi-Fi hizmeti vereceğiz.
D-300 Karayolu üzerinde; Ilgınımızın girişinden çıkış noktasına kadar kıyı şeridi düzenlemesi, peyzaj çalışmaları, ağaçlandırma ve ışıklandırma işlemleri yapılarak şehrimize yakışır bir estetik görünüm kazandıracağız.
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği bizlerin birinci önceliğidir. Projemiz kapsamında ilçemizde bulunan parklarımıza kamera sistemlerimizi yerleştirecek ve 7/24 kayıt altına alacağız. Ayrıca projemiz kapsamında velilerimiz anlık olarak mobil uygulama aracılığı ile canlı olarak parklarımızı izleyebilecekler. Çocuklarımız parklarda güven içinde oynarken vatandaşlarımız da kendilerine ayırdığımız alanlarda huzurlu bir şekilde dinlenebilecekler.
Bulcuk Göleti etrafına yapılacak olan Millet Bahçesi Projesi içerisine dâhil edeceğimiz ve Hamam Dağına da yapılması planlanan Dağcı Parkurları Projemiz; Dağ bisikleti organizasyonları, yürüyüş, kampçılık gibi birçok macera sporlarına ev sahipliği yapacaktır.
Çocuklarımızın hoşça vakit geçireceği müzik sahnesi, oyuncak kütüphanesi, sokak oyunları ve şenliği, çocuk kütüphanesi, iş-teknik atölyeleri, fizik deneyleri, zekâ atölyesi ve masal odaları gibi çocukların zihinsel ve bedensel gelişimi için yararlı olacak kapalı bir çocuk park alanı yapacağız. Oluşturacağımız sıcacık ortamda, her yaşa uygun oyun setleriyle hem çok eğlenecekler, hem de çok şey öğrenecekler.
Gençlerimizin aydınlık yarınları için, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için sporun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olarak, spor yapan, spora gönül veren, spor yoluyla kentimize katma değer sağlayan herkesi destekçisi olacağız.
Gençlerimizin aydınlık yarınları için, kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için sporun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden ilçemizde bulunan gençlerimizi spora yönlendirmek için Kapalı Spor Salonumuzu modernize edip, Ilgın Stadyumunu yenileyeceğiz.