ŞEHİTLER PARKI (MESİRE ALANI) HAYIRLI OLSUN

Esentepe Mahallesi Balta Pınar Mevkiinde 35.000 metrekare alanı kapsayacak şekilde planlanan Şehitler Parkı (Mesire Alanı) projesi ilçemize hayırlı olsun.

Ilgın Belediyesi; Orman Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlamış olduğu Şehitler Parkı (Mesire Alanı) projesi ile ilçeye anlamlı bir şehitler parkı, yeni bir görünüm ve ferah bir mesire alanı kazandırmış olacak. 35.000 metrekare ile oldukça geniş bir alana sahip olacak olan mesire alanı ilçe halkının ihtiyaçlarını karşılayarak halkın piknik ve sosyal aktivite için ilçe dışına çıkmamasını sağlayacak.

Proje hakkında bilgi veren Başkan KARAHAN; “Bu proje kısa bir süre içinde faaliyete geçecek inşallah ilçemiz büyük bir mesire alanına ve aynı zamanda şehitlerimizin anısına yapılmış olup adlarının taşınacağı büyük bir tarihi parka sahip olacak” dedi.

Parkta her şehit için bir de ağaç dikileceğini belirten Başkan KARAHAN sözlerine şöyle devam etti; “Projemiz Şehitlerimiz adına Ay Yıldız ve Türkiye haritası konsepti olarak planlanmıştır, proje alanımız İki kademeli olarak hem mesire alanı hem şehitler parkı olarak tasarlanmıştır. Parkımızda 16 Eski Türk devletinin bayrağının bulunacağı bir Sur ile çevrelenmiş ve içerisinde kuş bakışı Ay Yıldız olarak şehitlik isimleri ve hayat hikâyeleri yazılı olacaktır. Şanlı bayrağımızın ve Şehitlerimizin künyelerinin çakıldığı iki adet künye duvarımız vardır. Projemizin içerisinde aynı zamanda, ziyaretleri sırasında şehit ailelerinin çocukları için oyun alanları, mescit ve sosyal tesis alanını barındırmaktadır. Mesire alanı içinde yine 50 adet barbekülü kamelya, spor alanları, çocuk oyun alanları ve sosyal tesisler bulunmaktadır. Şimdiden Ilgınımıza hayırlı olsun.”