İLÇEMİZ’DE İKİ YENİ NOKTAYA SİNYALİZASYON SİSTEMİ

İlçemizde prestij caddesi üzerinde bulunan iki noktaya daha sinyalizasyon sistemi kuruldu.

Artan kazalardan dolayı ilçemizde ki prestij caddesi üzerinde bulunan iki ayrı noktaya daha sinyalizasyon sistemi kurularak 16 Ağustos Çarşamba günü itibari ile faaliyete geçti.


Ak Cami civarında bulunan Nevzat İspir Caddesi ile Selçuklu Caddesi ve 197. Sokağın kesiştiği noktaya ve de İnönü Caddesi ile Beyşehir-Çiğil yolu olarak bilinen Menderes Caddesinin kesiştiği noktada sinyalizasyon sistemi aktif edildi.

Bu iki ayrı noktada trafik karışıklığının olması ve sık sık yaşanan kazalar sinyalizasyon sistemini gerekli hale getirmişti diyen Başkan KARAHAN, “Yaşanan kazalar üzerine çalışmalarımız yaklaşık iki hafta önce başlamıştı. Çalışmalar neticesinde çarşamba günü itibari ile de bu iki noktada trafik ikaz cihazlarımız faaliyete geçti. Bunun yanında hız yapılan bazı bölgelere yeni kasis sistemi de kurduk. Her ne kadar biz belediye olarak önlem alsak da hem sürücülerimiz hem yayalarımız daha dikkatli olmalı ki kazalar yaşanmasın. İnşallah bundan sonra ilçemizde kaza duymayız ve de görmeyiz. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.