Ilgın Belediyesi Hizmet Binası ve Ilgın Şehir Konağı Açıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Aile Sanat ve Eğitim Merkezi(ASEM) olarak hizmet verecek olan Ilgın Şehir Konağı ve Ilgın Belediyesi Hizmet binası Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in katılımlarıyla hizmete açıldı.

Törende konuşan Ilgın Belediyesi Başkanı Mehmet Karahan, “Bugün, Mevlana şehri, güzel ilimiz, Konya’mız yalnızca Türkiye’nin değil, dünyanın en modern en yaşanabilir şehirlerinden birisidir. Konya’mızın bu statüye yükselmesinde Sayın Başkanımızın katkısı büyüktür. İnsana yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır düsturuyla yola çıkarak halkımıza hizmet için yaptırılan Ilgın Şehir Konağının ve Belediyemizin yeni binasının açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu uzun zamandır Ilgınlı hanımlarımızın hayaliydi ve Allah’a hamd olsun bu hayalimiz gerçekleşti. Ilgınımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Ilgınımızı daha güzel daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için gece gündüz çalışarak elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız diyen Karahan konuşmasına şöyle devam etti: “Hedefi muasır medeniyetler üzerine çıkmak olan bir ülkenin atılacak çok daha fazla adımı vardır. Ülkemizin geldiği noktayı hazmedemeyenler ülkemize olanca güçleriyle ve kullanabildikleri tüm enstrümanlarıyla saldırmaktadırlar. Gerek coğrafyamızdaki gerekse ülkemizdeki gelişmeler daha hızlı karar alabilen daha kaliteli hizmet sunabilen çok daha güçlü bir yönetim sistemini zorunlu hale getirmiştir. İnşallah 16 Nisan 2017’den sonra ülkemiz bu hayaline kavuşacaktır. Güçlü hükümetler güçlü idareler ülkemizi daha müreffeh yarınlara taşıyacaktır.”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise konuşmasında şehirciliği “Tamiri Bilad ve Terfiyi İbad” olarak tanımladı. Sonrasında tabirin anlamını açıklayan Akyürek şu ifadeleri kullandı: “Yani bu ifade ne demektir fiziki yapıların tamamlanması, fenni yapıların, binaların, köprülerin, yolların, bağların, bahçelerin, suların, çeşmelerin gerçekleştirilmesinin yanında halkın mutluluğunun, halkın huzurunun, halkın müreffeh bir hayat sürmesinin sağlanması çabası olarak adlandırılır. Yatırımlarımızı bu bakış açısıyla gerçekleştiriyoruz. Bugün de bu amaçla belediye hizmet binası ve şehir konağını açıyoruz, resmi açılışlarını gerçekleştiriyoruz. Bu şehir konaklarımız tarihi Konya evleri modelinde olup gençlik merkezi ve kadınlar lokali olarak kullanılıyor. Bu aynı zamanda şehir insanımızın mutluluğunu artırmak için yapılan bir çalışmadır.”

Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, “Eskiden koca koca törenlerle sadece bir çeşme açılışı yapılırdı diyerek artık Türkiye eski Türkiye değil sadece Ilgına yapılan yatırımların her birine bir günümüzü ayırsak belki 365 gün herhalde yetmez. İşte yeni Türkiye böyle bir Türkiye. Biz laf değil iş üreten, taş üstüne taş koyan bir zihniyetiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan ve Ak Parti İlçe Başkanı Ali Erten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’a günün anısına hat sanatıyla elif yazılmış tablo takdim ettiler.

Aile Sanat ve Eğitim Merkezi olarak hizmet veren Ilgın Şehir Konağı, yüzme havuzu, sauna, spor salonu, buhar odası, kuaför ve çocuk oyun odası, meslek edindirme kurs alanları ve çok amaçlı salonları ile ilçeye değer katacak.