Bakan Eroğlu Ilgın’da

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ilgın’da Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikalarının dağıtımı ile toplu temel atma törenine katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu, Ilgın’da Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikalarının dağıtımı ve DSİ tarafından yapımı başlayan 3 tesisin temel atma merasimlerine katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı  Veysel Eroğlu, Akşehir ve Doğanhisar ilçelerinde gerçekleştirilen programların ardından  Ilgın’ı ziyaret etti. Ilgın’da yapımı başlayan DSİ Tesisleri Toplu Temel Atma ve orman köylülerine kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy Kredi Sertifikaları dağıtımı törenlerine katıldı.  Eroğlu, Sahib Ata Termal Otel’de yaptığı konuşmada, “16 Nisan’da tarihimizin en büyük halk oylaması yapılacak. Çok önemli bir oylama çünkü, artık yeni sistem Türkiye’deki kısır çekişmelere, Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında olabilecek kavgalara, koalisyon hükümetlerine ve faiz lobisinin hortumlamalarına son verecek. Dolayısıyla Türkiye’de refah seviyesi inşallah bu şekilde çok daha hızlı yükselecek ve ikili yönetim şeklinden kavgasız, gürültüsüz milletin getirdiği milletin götürdüğü bir Türkiye’ye… Güçlü, küresel bir güç olacak, ben buna yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bakan Eroğlu, bir ladin fidanı dikerek Kadınhanı’daki programa katılmak üzere Ilgın’da ayrıldı.

Düzenlenen tören sonunda vatandaşlara 4 bin fidan dağıtımı gerçekleştirildi.