MEVLİD KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

     Belediye Başkanımız Yalçın Ertaş, Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.

      Başkan Ertaş, "Âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyamıza teşriflerinin yıl dönümünü idrak ederken, bu mübarek günün İslam âleminin ve ülkemizin barış ve huzura kavuşmasına vesile olmasını diliyorum" diyerek başladığı mesajında şunları söyledi:

     “Mübarek gecelerin toplum hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrifleri dolayısıyla kutladığımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız. Böylesine önemli günler manevi duygularımızı canlandıran, kendimizi sorgulamamıza vesile olan, duygu birliğinin, kardeşliğin, hoşgörünün, paylaşmanın ve dayanışmanın hat safhaya çıktığı müstesna zaman dilimleridir.

      Bu duygu ve düşüncelerle; bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor; hemşerilerimin ve tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.” dedi.