19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

     19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Belediye Başkanımız Yalçın Ertaş bir mesaj yayımladı.

     Muhtarlık mesleğinin ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneğini oluşturduğunu söyleyen Başkan Ertaş mesajında şu ifadelere yer verdi; Halkımızın talepleri ve bölgelerimizin ihtiyaçlarını temelden tepeye ulaştıran, vatandaş ile bürokrasi arasında köprü mekanizması olan değerli muhtarlarımızın rolü toplumsal olarak çok kıymetlidir.

     Bunun en önemli örneklerini Ilgın’ımızı geliştirmek adına ortaya koyduğumuz çalışmalarda görmekteyiz. Gelişim ve değişim göz önüne alındığında bizlerin en büyük paydaşı, halkımızın ve bölgesel ihtiyaçların doğrudan muhatabı olan kıymetli muhtarlarımızdır.

     Mahallelerimizin birliğini, beraberliğini idaresini ve düzenini sağlayan muhtarlarımız bizler için daima dayanışmanın kökeni olmuştur.Muhtarlarımız dün olduğunu gibi bugünde özverili bir çalışmayla gururumuz olmaya devam etmektedir.

     Bu duygu ve düşüncelerlerle özü sözü bir olmayı, insanların dertleri ile dertlenmeyi, karşılaştıkları sorunlara yönelik çözüm bulmayı kendilerine görev edinen ve bu görevleriyle birlikte toplumda barışın, huzurun ve esenliğin teminatı olan; yerel yönetimde en önemli paydaşlarım ve yol arkadaşlarım olarak gördüğüm değerli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.