19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJIYerel yönetimlerin ilk halkası olan muhtarlık kurumu toplum yararına çalışan en etkili kurumdur. Mahalle sakinlerimizin temsilcisi ve haklarının savunucusu olan muhtarlarımız oldukça önemli bir görevi ifa etmektedir. Muhtarlar temsil ettikleri mahallelerin dışa yansıyan yüzüdür.  Mahallelerimizde ne olup bitiyorsa, kimin neye ihtiyacı varsa, kimin hastası, kimin derdi varsa önce muhtarlarımızın haberi olur. Bu aktifliği ile muhtarlar bir abi, bir baba, bir amca, bir dayı kısaca aileden biri gibidir.

Muhtarlık kurumu ve bu kurumun amiri olan muhtarlarımız; devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından günümüzde daha da önem kazanmıştır. Bizzat Sayın Cumhurbaşkanımız siz değerli muhtarlarımızı misafir ederek sizlerle birebir temas kurmaktadır, çalışmalarınıza ve görüşlerinize önem vererek sizlerle fikir teattisinde bulunmaktadır. Bu durum gösteriyor ki bu ülkenin her bir ferdi, her bir hanesi ve her bir mahallesi devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız için önemlidir. Muhtarlarımız da sorumlu oldukları bölgeyi daha iyi tanıyarak, bilerek ve bulundukları görevi en iyi şekilde ifa ederek bu ilgiye ve öneme layık olmaktadırlar.

Muhtarlarımız aynı zamanda belediyemiz ile mahallelerimiz arasında birer köprü vazifesindedir. Mahallelerimizin sorununu ve ihtiyaçlarını muhtarlarımız vasıtası ile bizler öğreneceğiz ve birlikte çözüm üreteceğiz. Halkımızı memnun etmek için çalışacağız, dertlerine sıkıntılarına birlikte derman olacağız.

Siz değerli muhtarlarımızın desteğiyle hedeflediğimiz hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde ulaştırma, uygulama imkânı buluyoruz. Sizler bizim gücümüze güç katıyor bizde bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde ve ülkemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.