Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Değerli Kardeşlerim

Kurban Bayramı’na tekrar kavuşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Kurban Bayram’ının önemini şu sözleri ile tarif etmiştir: “Ademoğlu, kurban bayramı günü Allah’a kurban kesmekten daha sevimli gelen bir amel işleyemez.”
Bu sözlerden anlıyoruz ki; Hz. Adem’den bu yana süre gelen kurban ibadeti, bizi Allah’a yakınlaştıran en önemli ibadetlerden biridir. Kurban ibadeti; sadakatin, Allah’a itaat ve teslimiyetin göstergesidir. Gerektiğinde malımızı, canımızı ve bütün varlığımızı Allah yolunda feda etmenin sembolik bir ifadesidir. Bizler, her kurban bayramında, Hz. İbrahim ile oğlu İsmail’in Rablerine mutlak teslimiyetlerinin hatırasını tazeler ve hayatımızın böyle bir iman, teslimiyet ve samimiyet üzerine inşa edilmesi gerektiğini yeniden hatırlarız.
Rabbimizin rızasını kazanmak ümidiyle eda ettiğimiz kurban ibadetini anlam ve manasına uygun olarak dolu dolu yaşamamızı diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle Ilgınlı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm islam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Mehmet KARAHAN
Ilgın Belediye Başkanı