BAŞKAN KARAHAN’DAN RAMAZAN MESAJI


Ilgın Belediye Belediye Başkanı Mehmet Karahan, Ramazan ayı nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, tüm Ilgın halkının ve İslam Aleminin Ramazan ayını kutladı.

Başkan Karahan, Ramazan ayında manevi duyguların en üst düzeye ulaştığını ve insanlar arasında uhrevi bir duygu paylaşımı oluştuğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

Af, mağfiret ve bereket dolu 11 ayın sultanı olarak müjdelenen mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Ramazan ayı, nefsi terbiye etmenin yanı sıra, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır. Manevi bir iklime bürünürüz, koskoca bir ümmet olarak. Bu ayda sofralarımız daha çok bereketlenir. En yakınımızdan başlayarak komşu ve akrabalarımızı gözetir, yoksul ve garibanlara daha fazla yardımcı oluruz, onlarla sofralarımızı paylaşırız. Bu ayda, kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakarak herkesle kucaklaşır, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha da güçlendiririz. Tuttuğumuz oruçlarla bedenimizin şükrünü yapmamın yanı sıra aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış oluruz. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu kutsal ay, marifet, bolluk ve bereket ayıdır.

Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran, mucizelerle dolu mübarek Ramazan Ayında İslam coğrafyasında yaşanan acıların ve zulümlerin son bulması duası ile, bu ayda oluşan manevi atmosferin ve uhrevi ruhun, bütün bir yıla yayılarak devam etmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ilgınlı hemşehrilerim olmak üzere ülkemiz ve bütün İslam aleminin Ramazan-ı Şerifini kutluyor, bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, huzur ve hoşgörü getirmesini temenni ediyorum.