KONYA VALİSİ YAKUP CANBOLAT ILGIN'DA

Vali Yakup Canbolat, Ilgın ziyaret etti. Canbolat ılgın yöneticileri kaymakamlık binası önünde karşıladı, Vali Canbolat, Kaymakamlığı ziyaretinde, Kaymakam Yücel Gemici’den ilçe hakkında bilgi aldı. Kaymakamlık binasın’ da Toplantı salonunda hazır bulunan daire amirleri ile bir araya gelen Canbolat, daire amirlerinden kurumlar hakkında bilgi aldı. İlçede devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında Belediye Başkanı Mehmet Karahan bir sunum gerçekleştirdi.


Canbolat, Ilgın Belediyesine ait kaplıca tesislerini gezdi. Sahib Ata Termal Otel’de Ak parti ilçe yöneticileri ile bir araya gelen, Canbolat Tarım il müdürü Seyfettin Baydar ile Ilgına yapılacak olan Organize Sanayi bölgesi Hakkında görüşen Canbolat, Ilgına müjdeyi verdi.
Cuma günü İl Tarım Müdürlüğünde kurul toplantısında kesinleşeceğini söyledi.
Vali beraberindeki Protokol ile Lala Mustafa Paşa Külliyesini gezerek Kapalı Çarşı esnafıyla sohbet etti. Günün değerlendirmesini yapan Vali Canbolat’’ Ilgın ilçesi kendi içerisinde dinamik jeotermal kaynakları olan bir ilçemiz bundan sonraki yıllarda hem turizm anlamında hem kalkınma anlamında daha ileri noktalara gelir Bizde bu noktada gücümüzün yettiği kadar Valilik olarak katkı sunmaya hazırız’’ dedi.