ŞEHİT FAİK ALPAY KOCABIYIK PARKI

Fahrettin Altay Mahallesinde 4 parselden oluşan 8000 m2 alanda revize ve yenileme çalışması yapılarak Şehit Faik Alpay Kocabıyık Parkı yapımına başlandı.

Ilgın Belediyesi Fahrettin Altay Mahallesinde de kolları sıvadı ve çocuklar başta olmak üzere ailelerin güzel ve eğlenceli zaman geçirebilmeleri için park yapımına başladı. Eski bir halde olan park alanı yeniden canlandırılarak halkın hizmetine sunulacak. Ağaçlandırma ve yeşillendirme yapılarak çevreye de güzel görünüm verilmesine katkı sağlayacak.

Şehrimizi birbirinden modern parklarla donatmaya devam edeceğiz diyen Başkan KARAHAN “Şehrimizde yeşil alanların sayısını artırmak için çalışmalarımız sürüyor. Parklarımızı sadece çocuklarımız için değil büyük küçük herkesin faydalanabileceği şekilde düzenliyoruz. Şehit Faik Alpay Kocabıyık Parkı Ilgınımıza hayırlı olsun” dedi.

Yenilenen park basketbol sahası, futbol sahası, çocuk oyun alanı, kondisyon alanları, dinlenme alanları ve büfe olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda park alanının bir kısmı cumartesi günleri halkın alışveriş yapması için kurulan pazar yeri olarak kullanılacak olup diğer günlerde otopark olarak kullanılması tasarlanmıştır. Otopark alanı 50 araç kapasiteli olarak hizmet verecektir.