ILGIN HAK HABER (IHH)

Ilgın’da ’15 Temmuz Destanı’ konulu konferans düzenlendi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ’15 Temmuz Destanı’ konulu konferansa katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı Ilgın’da düzenlenen  ’15 Temmuz Destanı’ konulu konferansa katıldı.

Ilgın Belediyesine ait termal otelin açık hava amfi tiyatro salonunda düzenlenen konferans, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini ve halkın direnişini konu aldı.

İstiklal Marşının okunmasının akabinde 15 Temmuz ve tüm şehitlere saygı duruşun ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mehmet Karahan gerçekleştirdi.

Karahan konuşmasında şunları kaydetti;

“Bizler karanlık geceyi, ölüme meydan okuyarak aydınlatan şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz. Allah’ım hepsinden razı olsun. Milletimizin dini ve milli duygularını sömürerek, Ülkemize kök salan FETÖ o gece ne kadar acımasız, aşağılık bir katil sürüsü hedef tanımayan bir terör örgütü olduğunu gösterdi. Milletimize yıllarca duygu sömürüsü ve din istismarı yaparak milletimizin kanını adeta bir vampir gibi emdiler. Devletimizin tüm kurumlarına sızarak, kumpasla, yalanla, dolanla, tahkiyeyle, torpille ve kopyayla ahtapot gibi sardılar. Gözleri dönmüş akılları büyülenmiş, kalpleri mühürlenmiş ruhlarını 1 dolara satmış bu katil sürüleri fazla değil bundan bir yıl önce milletimizi top yekün ortadan kaldırıp vatanımızı işgal etmek için harekete geçtiler. Ta ki Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımızı şehir meydanlara iniyoruz çağrısına kadar. Ölüme meydan okuyan, tankları durduran bu necip millet dünyaya bu vatan bizim ve ebediyen bizim olacaktır mesajını verdi” ifadelerini kullandı.

Böylesine kalabalık ve kaplıcası kadar sıcak insanları olan bir şehirde konferansa katılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Ilgın’lı kardeşlerimizin daveti ile geldik. 15 Temmuz hain kalkışması ve yaşananları halkımıza aktarmak üzere kardeşlerimizle bir araya geldik. O geceyi ve o günleri konuştuk . Ilgın bize yüreğini açtı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çamlı, konferasta kendisine ayrılan sunumunda, İstanbul’da 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını ve yaşananları anlatarak tamamladı.

Gecenin sonunda Çamlı’ya Belediye Başkanı Mehmet Karahan ve Ak Parti Ilgın İlçe Başkanı Ali Erten plaket takdim etti.

Konferansa,  İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılınç, Müftü Abdurrahim Kocagöl,  Ticaret Odası Başkanı Vehbi     Özlen, Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ertuğrul Parlak, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konferansta, Osmanlı şerbeti ve gölle ikram edildi. IHH