ILGIN, 15 TEMMUZ’DA DEMOKRASİ NÖBETİ TUTTU

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri çerçevesinde vatandaşlar başta Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olmak üzere tüm Türkiye’de meydanlarda toplanarak demokrasi nöbeti tuttu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri çerçevesinde Ilgınlı vatandaşlarımız 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda toplanarak Demokrasi Nöbeti tuttu.

İlçemizde ki etkinlikler 14 Temmuz Cuma akşamı Ilgın Belediyesi bünyesinde bulunan Sahib Ata Termal Otel’de Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın da katıldığı “15 Temmuz Destanı” adlı programla başladı. Saat 21.00 da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa ilgi büyüktü. Ilgın Belediyesi, Ak Parti İlçe Başkanlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı Ilgın Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği programda Ilgın Belediyesi tarafından vatandaşlara şerbet ve gölle dağıtıldı. Programa Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Ilgın Kaymakamı Yücel Gemici, Belediye Başkanı Mehmet Karahan, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Erten, STK Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri 15 Temmuz Cumartesi günü saat 17.00 da açılan resim sergisi ile devam etti. Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan “Çocukların Gözünden 15 Temmuz” temalı resim sergisi Lala Mustafa Paşa Külliyesi Mimar Sinan Salonunda Ilgın Kaymakamı Yücel Gemici ve Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan’ın kurdele kesimiyle ziyarete açıldı.

Ilgın Belediyesi, aynı gün saat 18.00 da belediye bünyesinde bulunan Sahib Ata Termal Otel’de Ilgın ve Mahallelerinde ikamet eden Şehit yakınları ve Gaziler için yemek verdi. Programa katılma imkanı olmayan aileler ise belediye personeli tarafından araçlarla programa getirildi. Yemek programı dualar ile sona erdi.

 “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinlikleri akşam saat 20.00 da hazırlıkları tamamlanan 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı Ilgın Müftülüğü Vaizlerinin duaları ile başladı. Programda Ilgın Kaymakamı Yücel Gemici, Ilgın Belediye Başkanı Mehmet Karahan ve Ilgın Müftüsü Abdurrahim Kocagöl konuşma yaptı. Program Öğrencilerin şiir dinletisi ve gösterisi, sinevizyon gösterimi, ilahiler ve tekbir nidaları ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Ilgın Belediyesi personeli tarafından alanda bulunan bütün vatandaşlara Türk bayrağı, buğday göllesi, Osmanlı Şerbeti, gül suyu, çay, kek ve meyve suyu ikramı yapıldı.