ILGIN’DA “15 TEMMUZ DESTANI” KONFERANSI DÜZENLENDİ

İlçemizde "15 Temmuz Destanı" konulu konferans düzenlendi.

Sahib Ata Termal Otel’de düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı katıldı.

Belediye Başkanı Mehmet KARAHAN, konferansın açılışında yaptığı konuşmada, karanlık geceyi ölüme meydan okuyarak aydınlatan şehit ve gazilere şükran borçlu olduklarını söyledi.

Milletin dini ve milli duygularını sömürerek kök salan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'nün, o gece nasıl vahşi ve azılı bir terör örgütü olduğunu gösterdiğini ifade eden Belediye Başkanı Karahan, şunları kaydetti: 

"Milletimize yıllarca duygu sömürüsü ve din istismarı yaparak milletimizin kanını adeta bir vampir gibi emdiler. Devletimizin tüm kurumlarına sızarak, kumpas, yalan, dolan, torpil ve kopyayla ahtapot gibi sardılar. Gözleri dönmüş, akılları büyülenmiş, kalpleri mühürlenmiş, ruhlarını 1 dolara satmış bu katil sürüleri fazla değil bundan bir yıl önce milletimizi topyekûn ortadan kaldırıp vatanımızı işgal etmek için harekete geçtiler. Ta ki Başkomutanımızın, Cumhurbaşkanımızın meydanlara iniyoruz çağrısına kadar. Ölüme meydan okuyan, tankları durduran bu millet, dünyaya; 'Bu vatan bizim ve ebediyen bizim olacaktır' mesajını verdi."

Milletvekili Çamlı’ da 15 Temmuz gecesi başta İstanbul ve Ankara olmak üzere ülkede yaşananları ve yaşadıklarını anlattı.