HER GÜN YAŞLI BİR AİLENİN EVİNDE İFTAR YAPIYORUZ

Belediye Başkanı Mehmet Karahan, her gün bir yaşlı ailenin evinde iftar yapıyor.

Başkan Karahan, eşi Yasemin hanım ile birlikte  İstasyon Mahallesi’nde yalnız ikamet eden Dudu Baysal’ın iftar sofrasına konuk oldu.

Karahan’ı kapıda karşılayan Baysal, Belediye personeli tarafından hazırlanan yer sofrasındaki iftar yaptı ve sohbet etti.

Karahan yaptığı açıklamada, her gün belediyemiz aş evi tarafından yemeği temin edilen bir aile ile iftar sofrasında evine gittiğini söyledi.

Dudu annenin iftar sofrasına misafir olduklarını ifade eden Karahan, “Sağ olsun Dudu anne gönül kapılarını ve sofrasını bize açtı. Belediye olarak yaşlı ve kimsesiz ailelerimizin evlerinin düzenli olarak bir ekiple temizliğini yapıyoruz. Yaşlı ve yalnız kalan ailelerimizin sıcak yemek ihtiyacını ise aş evimizden karşılıyoruz. Bu yıl toplu iftar programı düzenlemek yerine yaşlı ailelerimizin evlerinde gönül sofralarına misafir oluyoruz. Bu sayede çeşitli ihtiyaçlarını yerinde görme fırsatı buluyoruz” diye konuştu.

“İlk defa Belediye Başkanı bize geldi”

Baysal ise Karahan’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret dolayısıyla çok mutlu ve heyecanlı olduğunu ifade ederek bir başkan ile birlikte ilk defa sofraya oturduğunu anlatan  Baysal, “Başkan sen misin? İlk defa bana bir belediye başkanı geldi” dedi.