BAŞKAN KARAHAN’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Mehmet Karahan Anneler Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı Mehmet Karahan Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm annelerin Anneler Günü'nü kutladı. Evlatlarını canından ve ruhundan bir parça olarak gören ve tüm hayatını çocuklarının daha iyi ve mutlu olması için karşılık beklemeden harcayan en kutsal varlıkların anneler olduğunu belirten Başkan Karahan, "Anne; hoşgörünün, fedakarlığın, şefkat ve merhametin adıdır" dedi. Annelik duygusunun, tüm canlıların nefes alması kadar evrensel bir değer olduğuna dikkati çeken Başkan Karahan, "Peygamber Efendimizin 'Cennet, annelerin ayakları altındadır' hadis-i şerifiyle payelendirdiği anne sevgisi dünyadaki en değerli sevgidir" diye konuştu.

Karahan mesajında şunları kaydetti; “Analar sabırdır, analar sevgidir. Analar hoşgörüdür, analar dirliktir, analar birliktir, analar hayatın kaynağıdır. Sabır timsali, sevgi timsali, hoşgörü timsali, hayatımızı kendilerine borçlu olduğumuz değerli analar, kıymetli analar. Yüreğimiz hem sizin için atar, hep sizi terennüm eder, hep sizi sever, hep sizi sayar.

Fedakarlık ve sevginin, merhamet ve şefkatin timsali olan annelerimiz, başımızın tacı en değerli varlıklarımızdır. Vatana ve millete hayırlı birer evlat yetiştirme gayesinde çaba sarf eden elleri öpülesi tüm annelerimizin ellerinden öpüyor anneler gününü kutluyorum.”