23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

23 Nisan 1920; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açıldığı ve Ulusal Egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün. Biz bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümü ve Dünya’da kutlanan ilk ve tek çocuk bayramını, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutluyoruz. Dünya üzerinde çocuklarına bayram armağan edilmiş bir ülkenin şanslı nesilleriyiz hepimiz.


23 Nisan; Türkiye Cumhuriyeti’nin, çocuklarımız ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın da ifadesidir. Ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa edecek olan yavrularımızın sağlıklı, eğitimli, müreffeh ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri en büyük arzumuzdur. Hedefimiz; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın donanımlı, eğitimli, milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmeleridir. Amacımız ise; çocuklarımıza uygarlığın tüm nimetlerini ulaştırmak, onlara her bakımdan daha mutlu yaşayabilecekleri bir şehir ve Ülke bırakmaktır.


Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin muasır medeniyet ülküsüne ulaşmasını sağlayan başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere TBMM’nin kahraman üyelerini saygı ve şükranla anıyorum. Bugüne ayrı bir anlam katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, yavrularımıza sevgilerimi sunuyorum.


Mehmet KARAHAN

Ilgın Belediye Başkanı