BAŞKAN KARAHAN’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI


BAŞKAN KARAHAN’IN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI


Belediye Başkanımız Mehmet KARAHAN Miraç Kandili’ni kutlama amacıyla bir mesaj yayınladı. Miraç’ın en güzel yanının “esfel-i safilinden” “ahseni takvime” çıkaracak değerleri biz kullara göstermesidir diyen KARAHAN, mesajında şunları kaydetti:

“Değerli hemşehrilerim, bu gece sevgili Peygamberimizin(S.A.V.) ihsan ve ikram dolu mucizevî bir yolculukla Cenab-ı Hakk’ın yüksek huzuruna kabul edildiği Miraç gecesini yeniden idrak edeceğiz. Recep ayının 27. gecesinde gerçekleşen bu yolculuk pek çok ilahi hikmet ve bereketi barındıran manevi bir yolculuktur.

Miraç, beşeriliğin insanlığa, fiziğin metafiziğe, bedenin ruha, ruhun ise sahibine yükselişidir. Miraç, maddenin ötesine geçen bir nazar, bir yüceliştir. Miraç, elemi, kederi, çaresizliği, ümitsizliği bir kenara koyup yeniden yola çıkma, arınma ve durulmadır. Miraç, insanın erdem yolculuğu, Rabbe vuslatıdır. Miraç’ın en güzel yanı “esfel-i safilinden” “ahseni takvime” çıkaracak değerleri biz kullara göstermesidir. Bu kutlu gecede Rabbimizden hata ve günahlarımızı bağışlamasını diliyoruz.

Muhabbetimize, birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize gölge düşüren her türlü şiddetten, nifaktan, tefrikadan ve şeytandan bu gecenin ve Cuma gününün hürmetine bizleri muhafaza eyle Rabbim!

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimizin, hemşehrilerimin ve âlem-i İslâm’ın Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Miraç değerlerinin tüm insanlığın hayrına vesile olmasını, yükseliş ve yücelişimizin nefislerimizden başlayarak dalga dalga toplumun her kesimini kuşatmasını Cenâb-ı Mevlâ’dan niyaz ediyorum. Cuma’mız ve Mirac’ımız kutlu olsun…”