DAVUTOĞLU ILGIN BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu, ve Esi Sare Davut Oğlu, Ilgın’ na geldi. Belediye binasına gelen Davutoğlu’nu Ilgın Halkı Coşkulu Karşıladı Kalabalık protokolle Karşılanan Eski Başbakan Yeni Belediye Başkanını Makamında Dinledi vatandaşlarla görüşen Belediye Başkanı Mehmet Karahan’dan Belediye durumu ile ilgili Bilgi aldı.

Davutoğlu’’1 Kasım seçimlerinden sonra hep gelmek isteyip te gelemediğimiz Ilgın bugüne nasipmiş Ilgın verdiği desteğe Hepinize tek tek Teşekkür ediyorum’’ diyen eski Başbakan şöyle devam etti “15 Temmuz Darbe teşebbüsü girince araya biraz geciktik ikinci teşekkürüm de 15 Temmuz hainlerin darbe teşebbüsünde bütün illerimiz çok vakı durdu. Konya ilk satten itibaren sağlam bir duruş sergiledi yine alnımızı ak eyledi Ilgında o anlamda hiç unutamayacağımız desteği meclisimize Cumhur Başkanımıza hüküm etimize göstermiş olduğu destekten dolayı, hepinizden Allah razı olsun’’ dedi

Belediye Başkanı Tarihi Lala Mustafa Paşa Külliyesini Kabartmalı tablosunu hediye etti.
Tarihi Lala Mustafa Paşa Cami’nde Akşam namazı kılan Tarihi mekanı gezdi. Vatandaşların ilgisi karşısında kayıtsız kalamayan Konya Millet Vekili Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Vatandaşları dinledi.